کلاغ نیوز(گرمی)

http://kalaghnewsgermi2.blogfa.com

صــــــــــدور مجــــــــوز پالایشگاه نفت مغــــــان

(دست مریزاد برومند ،خدا قوت فرزند خلف مغان)

نماینده پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد این پالایشگاه قرار است توسط دولت و با همكاری بخش خصوصی در آینده نزدیک در  منطقه زرخیز مغان احداث گردد.
برومند اضافه کرد: با همكاری چند تن از نمایندگان منطقه و پس از چند ماه پیگیری مستمر بالاخره توانستیم مجوز احداث پالایشگاه نفت مغان را بگیریم.

حجت الاسلام حبیب برومند ضمن تشكر از آقای رستم قاسمی وزیر محترم نفت کشور،از ایشان در خواست كردند كه قبل از انتخابات ریاست جمهوری،كلنگ احداث پالایشگاه زده شود و كار به دولت بعدی محول نشود.
برومند تاکید کرد با احداث پالایشگاه نفت در منطقه مغان به امید خدا ریشه بیکاری در منطقه خشکانده خواهد شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم مهر 1391ساعت 17:48  توسط کوروش  | 

احمدی معاون سياسی- امنيتی استاندار زنجان

AWT IMAGE

احمدی معاون سياسی- امنيتی استاندار زنجان در اين جلسه با اشاره به وضعيت کنونی اقتصاد کشور که در واقع يک جنگ اقتصادی محسوب می‌شود، اظهار داشت: با دستور استاندار رصد و ساماندهی قيمت کالاهای اساسی در استان با تشکيل کميته‌ای آغاز شده است.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم مهر 1391ساعت 17:39  توسط کوروش  | 

گمرک آزادلو ازبرنامه دولت حذف شده است و یا.........

 

نماینده گرمی از حذف گمرک آزادلو در برنامه توسعه گمرکات کشور از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام میرقسمت موسوی اصل در جلسه شورای اداری گرمی با اعلام این خبر گفت:به رغم تلاش هایی که از دوره های گذشته برای ایجاد بازارچه مرزی و گشایش گمرک آزادلو در بخش موران گرمی انجام گرفته بود ایجاد این گمرک از برنامه دولت جمهوری اسلامی حذف گردیده است.
وی با ابراز تاسف از این تصمیم دولت افزود:تا چندی پیش بر مبنای موافقت دولت خدمتگزار با گشایش گمرک آزادلو،تلاش برای جلب نظر موافق دولت جمهوری آذربایجان ادامه داشت.
این مسئول ایجاد گمرک آزادلو در گرمی را به منظور رونق اقتصادی،اشتغال،درآمدزایی،تامین امنیت،آبادانی و مقابله با مهاجرت جمعیت این شهرستان مرزی، امری حیاتی دانست و در خصوص پیگیری این قضیه از ناحیه دولت قول مساعد داد.
گفتنی است روستای آزادلو در نقطه صفر مرزی گرمی واقع است و  بلحاظ سابقه تردد و تجارت با کشور همسایه واحداث ساختمان بازارچه مرزی در این روستا،گشایش گمرک آزادلو از آرزوهای دیرین اهالی این شهرستان می باشد.


نماینده مردم شهرستان‌های بیله‌سوار و پارس‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: در رایزنی با وزیر اقتصاد نسبت به وضعیت گمرک بیله‌سوار تذکر دادند که امیدواریم هر چه زودتر این بازارچه فعال شود. لطفا سایر عملکرد برومندرا در ادامه مطلب ببینید


 

حجت‌الاسلام حبیب برومند امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: گمرک بیله‌سوار تنها گمرک مرزی فعال استان اردبیل بوده که در رونق و توسعه اقتصادی منطقه و استان بسیار تاثیر‌گذار است و مشکلات و نارسایی‌های آن قرار است به زودی با حضور رئیس کل گمرکات کشور مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد تا برای رفع آن اقدامات لازم انجام شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم تا گمرک این شهرستان شبانه‌روزی شود، خاطرنشان کرد: با استمرار اقدام مناسب جمهوری اسلامی ایران در حذف روادید برای اتباع آذری ساکنین کشور دوست و مسلمان آذربایجان می‌توانند برای خرید مایحتاج عمومی از کشور به راحتی تردد کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این دیدار از وزیر اقتصاد خواسته‌ایم تا زمینه و بستر فعالیت گمرک مرزی اصلاندوز را نیز فراهم آورد.

برومند از پیگیری برای حل مشکلات عشایر مغان و از بین رفتن درگیری‌ها و تنش‌های آنها با کشت و صنعت مغان و پارس‌ خبر داد و گفت: هر چند در برخی از سکونتگاه‌ها مشکل برطرف شده است ولی همچنین برخی درگیری‌ها وجود دارد که قرار شده وزیر جهاد کشاورزی با همراهی وزیر کشور برای تعیین تکلیف این موضوع اقدامات لازم را انجام داده و مشکل عشایر محدوده‌نشین مغان و پارس برطرف شود.

وی از انتصاب قریب‌الوقوع مدیرکل منابع طبیعی استان و پیگیری حل مشکلات عشایر خبر داد و تاکید کرد:‌ ما امروز در سطح منطقه با مشکل اساسی همچون بیکاری، تورم و گرانی روبه‌رو هستیم که برای خلاصی از این گرفتاری‌ها و نارسایی‌ها نیازمند تحول در بخش سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی و همچنین جذب سرمایه‌گذاران توانمند کشوری و ملی هستیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس مطالبه حقیقی جوانان را فعالیت همه‌جانبه کشت و صنعت مغان و فراهم آوردن زمینه‌ای برای پرداخت مطالبات افراد در معرض بازنشستگی اعلام کرد و اظهار داشت:‌ قرار است با بازنشستگی افراد سن و سال گذشته این مجموعه و بنگاه اقتصادی جوانان پر‌تلاش و توانمند را جذب کند.

برومند تصریح کرد:‌ اگر این مجموعه رونق بگیرد و پروژه پایاب سد خدا‌آفرین نیز تکمیل گردد بیش از 70 هزار هکتار از اراضی منطقه به آبی تبدیل می‌شود و زمینه اشتغال بیش از 500 نفر در شمال استان فراهم خواهد شد.

وی از اخذ مجوز برای تامین اعتبار شهرداری‌های فعال در منطقه با هدف تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و عمران شهری خبر داد و گفت:‌ ما از لحاظ صنعتی نیز توانمندی‌های منحصر به فردی داریم که اگر تنها برای فرآوری محصولات کشاورزی همت کنیم بخش عظیمی از مشکلات و نارسایی‌ها برطرف خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیله‌سوار و پارس‌آباد در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت‌و‌گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل از تامین اعتبار برای لایروبی دریاچه شهرک غفاری در پارس‌آباد، آسفالت تمام راه‌های روستایی بالای 50 خانوار، تکمیل مجتمع آبرسانی خروسلو و تصفیه‌خانه دو شهر پارس‌آباد و بیله‌سوار در آینده‌ای نزدیک خبر داد.


+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم مهر 1391ساعت 11:17  توسط کوروش  | 

ولی اسماعیلی نماینده شهرستان گرمی و مغان در مجلس هشتم در گفت‌وگو با خبرنگار بولتن نيوز

مشاور وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی و مدیر کل بازرسی و نظارت بر عملکرد مدیران این وزارتخانه گفت: موفقيت پهباد حزب اله و انجام ماموريت و گرفتن عكس هايي از سرزمين هاي اشغالي و مخابره همزمان آن، نشانه برتري جوانان ايراني و لبناني بر غاصبان اسرائيل نامشروع و شكست سنگين آنها در نيروي هوايي است.

 

 

 

 

 

ولی اسماعیلی نماینده شهرستان گرمی و مغان در مجلس هشتم در گفت‌وگو با خبرنگار بولتن نيوز با بيان اينكه عمليات موفق پهباد حزب الله بر فراز آسمان سرزمين هاي اشغالي ثابت كرد كه رژيم غاصب اسرائيل در مقابل اراده قوي جوانان ايراني و حزب اله پوچ است، گفت: همانطور كه سيد حين نصراله اعلام كرد اين پهباد ساخت جوانان و دانشمندان ايراني بوده كه در اختيار حزب اله لبنان قرار گرفت و با عمليات موفق خود لرزه بر اندام اين رژيم نامشروع انداخت.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم مهر 1391ساعت 0:8  توسط کوروش  | 

لطفا تفاوت را احساس نمایید

وجدان تنها محکمه ایست که نیاز به قاضی ندارد

لطفا تفاوت را احساس نمایید و قضاوت کنید

یعنی شهرستان گرمی که با قدمت چند هزار ساله

۹برابر از پارس ابادی که قدمتش به۱۰۰ سال هم نمیرسد

پایین تر است.

 نماینده مردم شهرستان‌های بیله‌سوار و پارس‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ با عنایت وزیر راه و شهرسازی برای توسعه راه‌های مواصلاتی شهرستان پارس‌آباد 9 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

 حجت‌الاسلام حبیب برومند امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: ما از طریق نمایندگان استان به صورت دسته‌جمعی مشکلات و معضلات استان را پیگیری می‌کنیم و سعی داریم از طریق مجلس شورای اسلامی به عنوان مرکز تصمیم‌گیری تنگناها و مشکلات پیش‌رو را در مسیر توسعه برطرف کنیم.

وی یکی از پیگیری‌های نمایندگان استان را بحث توسعه زیر‌ساخت‌های گردشگری و تقویت مولفه‌های جذب توریسم خارجی توصیف کرد و یادآور شد: این استان دارای توانمندی‌های منحصر به فرد برای میزبانی میلیونی مسافران و گردشگران داخلی و خارجی است اما زیر‌ساخت‌های این حوزه نیاز به تقویت و بهینه‌سازی دارد.نماینده گرمی از تامین 10 میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی،تعریض و آسفالت راه های مواصلاتی این شهرستان خبر داد.
حجت الاسلام میرقسمت موسوی اصل در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت:این اعتبار از سوی وزارت راه وشهرسازی تامین شده و برای اصلاح نقاط حادثه خیز،تامین روشنایی گردنه های مه گیر و بهسازی و آسفالت راههای اصلی،فرعی و روستایی گرمی هزینه خواهدشد.
وی جاده قدیم گرمی-اردبیل را بلحاظ کوهستانی بودن،وجودچشم اندازهای طبیعی و تامین ارتباط چندین روستای بخش مرکزی و انگوت شهرستان گرمی مهم دانست و توجه ادارات ذیربط را به تعریض و آسفالت آن خواستار شد.
وی همچنین از در حال اجرا بودن عملیات گازرسانی وآبرسانی به دهها روستای گرمی خبر داد.
وی با اشاره به اجرای چند پروژه سدسازی در گرمی ابراز امیدواری کرد با تکمیل و بهره برداری از آنها گامهای بلندی در جهت توسعه کشاورزی این شهرستان برداشته شود.
نماینده گرمی همچنین با اشاره به پیگیری های به عمل آمده از ناحیه وزارت بهداشت و درمان،از تامین تجهیزات و کادر مجرب بیمارستان ولایت گرمی در آینده نزدیک خبر داد.
وی ادامه داد:تلاش می شود با تامین نواقص این بیمارستان،از اعزام بیماران به مراکز درمانی سایر شهرستان ها کاسته و بر میزان رضایتمندی اهالی افزوده گردد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و ششم مهر 1391ساعت 0:2  توسط کوروش  | 

دانشگاه آزاد نیازمند حمایت بی دریغ نماینده و مسئولان را دارد

با سلام خدمت نویسنده محترم کلاغ نیوز
نکته های جالبی را مطرح نموده اید .دانشگاه آزاد نیازمند حمایت بی دریغ نماینده و مسئولان محترم می باشد . همشهری عزیزم میدانید با رئیس شدن قراری چه اتفاقی خواهد افتاد؟ دانشگاه از دست پارس آبادیها در آمده و به دست اردبیلیها خواهد افتاد .
اینرا میدانید که دکتر ابراهیمی علیرغم بسیاری کارهای اشتباه در کل نمره قبولی گرفته است و آن بدلیل آوردن رشته های تحصیلات تکمیلی میباشد . اما اگر قراری رئیس شود مطمئن باشید استان نشینان مغان ستیز به اهدافشان که تضعیف نمودن دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمیست خواهند رسید . از منابع موثق شنیده ایم نمایندگان و مسئولان اردبیل سخت به دنبال رئیس نمودن قراری در دانشگاه گرمی هستند اما در کمال تعجب آقای موسوی ما در جمعی بیان نموده اند برای ما فرقی نمی کند هم آقای بهاری و هم آقای قراری از منطقه خودمان هستند . آخر آقای نماینده قراری مگر پدر و مادرش گرمی را دیده اند که اینگونه ایشان را همشهری قلمداد میکنید . مگر مغان ستیزی های اردبیلیها را نمی بینید . چرا شما از یک اردبیلی در مقابل یک گرمیلی حمایت میکنید؟ آقای نماینده و آقای فرماندار جدید دانشگاه آزاد گرمی سخت نیازمند دخالت مثبت شماست . فردا بسیار دیر است . نگذارید تنها نهاد شهرستان که در مقابل استان نشینان مقاومت نموده و آرمان های شهرستان را به منافع آنان نفروخته به دست اردبیلی ها بیفتد .
راهکار ما در این برهه از زمان حمایت از فرزندان غیور شهرستان مانند دکتر بهاری و دکتر فیضی میباشد . در غیر این صورت مطمئن باشید همین دکتر ابراهیمی خیلی بهتر از دکتر قراری هستند . (اگر امکان دارد در بست اصلی قرار دهید)
کلاغ نیوز:با کمال میل ثبت خواهم نمود

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم مهر 1391ساعت 0:19  توسط کوروش  | 

وجدان تنها محکمه ایست که نیاز به قاضی ندارد

وجدان تنها محکمه ایست که نیاز به قاضی ندارد. پس بخوانیم و بیاندیشیم و درست قضاوت کنیم ونظر بدهیم.

دوستان عزیز : ولی اسماعیلی برای شهرستان گرمی چه کار کرد و یا نکرد ، کاری نداریم . روی سخن ما با دانشگاه آزاد گرمی هست که: ولی اسماعیلی برای دانشگاه ازادگرمی چه ارمغانی بجا گذاشت و از حاج میر قسمت موسوی چه انتظاری داریم و برای دانشگاه چه میخواهیم.

زمانیکه  حاج ولی اسماعیلی  بعد از انتخاب شدن بعنوان نماینده  اولین جلسه خود را با اسماعیل ابراهیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گرمی گذاشت . همه فکر میکردند، اولین مسئولی که از شهرستان گرمی رخت خواهد بست، ابراهیمی خواهد بود. کسی از ماحصل این جلسه خبری نداشت و گمانه زنیها نیز نتیجه در بر نداشت. واما.....

اما ماحصل اولین جلسه ولی اسماعیلی با اسماعیل ابراهیمی .

1- اولین اقدام اسماعیل ابراهیمی شروع پروژه عظیم دانشگاهی در زمینی که در سال 1384 خریداری گردیده بود. که

نتیجه آن احداث ساختمان آموزشی در پنج طبقه ، که از افتخارات ولی اسماعیلی برای شهرستان گرمی بود. (شاید بپرسید که ساختمان دانشگاه افتخارش  چه ربطی به ولی اسماعیلی  دارد. بله بخاطر این است که زمین دانشگاه در سال 1384 ودر زمان مهندس نصیری خریداری شده بود و بغیر از پی ریزی عملا هیچگونه عملیاتی بر روی آن نشده بود.و در واقع راکدمانده بود. تا اینکه ولی اسماعیلی قول کتبی از اسماعیل ابراهیمی گرفتند مبنی بر شروع عملیات ساختمانی و تکمیل آن در عرض یکسال.وقول کتبی ابراهیمی هنوز هم محفوظ و در صورت لزوم عینا در سایتهای خبری گذاشته خواهد شد.)

2- استخدام تعدادی از افراد و کسانیکه در طول انتخابات برایش زحمت کشیده بودند و به نوعی گردن ولی اسماعیلی حق داشتند. ( شاید بگویید چرا؟ میگویم طبیعی هست که یک نماینده  در شهرستان گرمی، باز هم تاکید میکنم شهرستان گرمی اول به فکر طرفدارانش هست بعد سایر مردم. چرا که من این سئوال را از مهندس نصیری داشتم که چرا با وجود افراد شایسته در شهرستان این تحفه ها را در دانشگاه جمع کردی که در آن زمان گفتند: چاره ای نداشتم وباید جوابگوی بعضی ها می بودم. این اتفاق در زمان میرقسمت موسوی هم افتاد. بروید و تنها به اداره گاز شهرستان مراجعه کنید وببینید چند نفر را بصورت فله ای استخدام کردند.)

3- توسعه رشته های دانشگاهی ، بطوریکه قبل از ولی اسماعیلی دانشگاه آزاد گرمی فقط در حد کاردانی و چند رشته کارشناسی بود. و عملا دانشگاه جایی برای پیشرفت  نداشت. در آن جلسه ولی اسماعیلی گفتند که، در نظر دارم رشته های کارشناسی ارشد را برای گرمی بیاورم که آقای ابراهیمی  عنوان کردند با وجود دانشگاه آزاد اردبیل محال است که وزارت علوم موافقت کند تا رشته های ارشد به واحد گرمی بیاید. اما ولی اسماعیلی با صلابت آن چیزی را که گفته بودند به نیجه نیز رساندند.و  علاوه بر رشته های فنی مهندسی در مقطع کارشناسی ، رشته های کارشناسی ارشدمدیریت اجرایی در 12 گرایش و حقوق خصوصی  و همچنین موافقت اولیه رشته های عمران، حسابداری و مهندسی نرم افزار در مقطع ارشد را نیز از شخص وزیر علوم اخذ کردند. ودر سال آخر دوره نمایندگی اش عنوان کردندکه، موافقت وزیر علوم را برای اخذ رشته هایی در مقطع دکتری را گرفته اندو در آینده نزدیک شاهد مقطع دکتری در واحد گرمی خواهیم بود. و الان اسماعیل خان ابراهیمی عنوان میکنند مقطع دکتری ایجاد میکنند. آخه ابی جونم شما اصلا میدانید درب اصلی وزارت علوم کدام خیابان هست.

اینکه اسماعیل ابراهیمی در سازمان برشی داشت در آن شکی نبود و دوندگی رشته ها را در سازمان مرکزی را اسماعیل  ابراهیمی برعهده داشت و تصویب رشته واخذ دستور کتبی از وزیر علوم  برای رشته های تحصیلات تکمیلی را ولی اسماعیلی .

الان در سایه این رشته های  ارشد هست که دانشگاه گرمی همچون نگینی در شمال غرب کشور میدرخشد . وتنها دانشگاهی هست که جا برای پیشرفت کردن دارد. بشرطی که در تصمیم گیریهای مان درست فکر کنیم.

اینکه ولی اسماعیلی چرا ابراهیمی رابرکنار نکرد .بزرگترین سئوال بنده و امثال بنده در این شهرستان بود. شاید خیلی ساده بنظر میرسید که ابراهیمی برودو یکی دیگر جای ایشان را بگیرد.ولی واقعا  کسی بودکه بتواند در سازمان مرکزی کار ابراهیمی را انجام بدهد.به صراحت عرض میکنم که: خیر.

در زمان ولی اسماعیلی  عبدالرحیم کامرانزاده  معاونت اداری مالی بودند. پرویز احدی  اژدرلو معاونت پژوهشی را برعهده داشتند. یاسر عبازاده معاونت آموزشی و حاج آقا پناهی رئیس دفتر فرهنگ اسلامی . ولی الان چی ؟

واما ماحصل اقدامات چند ماهه حاج آقا موسوی.

دکتر قراری از اردبیل بعنوان رئیس دانشگاه که بی شک به حاج موسوی تحمیل شد.

حسین منفرد بیله سوار بجای پرویز احدی معاونت پژوهشی  و حسین نوری زاده از اردبیل بجای کامرانزاده و آنطور که خبرها میرسد حجت الا سلام احمدی بجای حاج اقا پناهی معرفی شده اند ودر شرف گرفتن حکم ریاست دفتر فرهنگ اسلامی میباشند و هادی همدم از پارس آباد بجای یاسر عبازاده معاون آموزشی.

جناب اقای حاج میرقسمت موسوی حرفهای زیادی داریم که به موقع خواهیم گفت. این راهی که حضرتعالی میروی به ترکستان میرود. حذف یکی یکی از فرزندان این شهرستان از دانشگاه آزاد گرمی برازنده شخص حضرتعالی نیست. ما اطمینان داریم که حضرتعالی همچین نیتی ندارید. یعنی مجالی برای شما نیست تا به این کارها بپردازید. در این شهر کسانی هستند که در دانشگاه آزاد نیت پلیدشان را اجرا میکنند وعنوان میکنند خواست حاج آقا موسوی هست وباید اجرا کنیم .آیا واقعا حضرتعالی کسی را ندارید که به دانشگاه بفرستید و در این باره تحقیق کنند. چرا به کسانی اجازه میدهید که در زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی از تاریکی مطلق شب استفاده میکردندو در تمامی ستادهای انتخاباتی پرسه میزدندو الان خودشان را به شما نسبت می دهندو برای اینکه خوشخدمتی کرده باشند مرتکب کارهایی با نام شما میشوند. بروید از کارکنان دانشگاه سئوال کنید که هر روز چند نفر را تهدید به اخراج از جانب شما میکنند. چرا حضرتعالی و سایر عوامل شماسکوت اختیار کرده اید و جوابی نمی دهید؟و......آخر کلام...

 مراقب باش که اسماعیل ابراهیمی زرنگتر از این حرفهاست.دستت را بد جوری توی حنا گذاشته و داری دور خودت میچرخی.  بخیال اینکه دکتر قراری رئیس دانشگاه میشه و تمام کارها را درست میکنه.

دکتر قراری آدم محترمی هست ودر ان شکی نیست ولی ادم مدیری نیست . واقع بین باش و اگر میخواهی قراری را بیاوری ، پس چه کسی بهتر از خود اسماعیل ابراهیمی .؟

دانشگاه گرمی در عین بدبختی هایش در طول هشت سال ریاست ابراهیمی روزگارهای خوشی هم با ولی اسماعیلی داشت. پس حضرتعالی بجای اینکه با دکترقراری بدبختش کنید چه بهتر با ابراهیمی بدبخت بشود . و ابراهیمی بخاطر آینده خودش بی شک تلاشش را بیشتر خواهد کرد.

حضرتعالی عضو کمسیون آموزش وتحقیقات مجلس هستید. بیشتر میتوانید برای دانشگاه مثمر ثمر باشید .پس بتازید که هنوز اول راه هستید. اگر واقعا میخواهید به این شهرستان خدمت کنید چه جایی بهتر از دانشگاه. یک عمر دعاگوی ولی اسماعیلی خواهم بود بخاطر رشته های ارشد و دانشکده پرستاری که الحق مایه افتخار برای شهرستان گرمی هست.

 در فکر ارتقای رشته های دانشگاه آزاد در سطح تحصیلات تکمیلی باشید و به فرزندان این شهرستان بها بدهید. فرقی نمیکند استاد بهاری  یا فیضی ؟ چون عضو کمسیون آموزش وتحقیقات مجلس هستید با یکی از این دو عزیزان در عرصه دانشگاه موفق خواهید شد. چون

 

اگر نجنبید فردا باید در مقابل مردم و خدا جواب پس بدهید. دوره چهار ساله حضرتعالی عین رعد خواهد گذشت وفقط اعمال وکردار نیک است که مردم از آن به نیکی یاد خواهند کرد.

 والسلام ..... نامه تمام .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم مهر 1391ساعت 9:27  توسط کوروش  | 

بدون شرح

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم مهر 1391ساعت 15:36  توسط کوروش  | 

از افتخارات شهرستان گرمی

AWT IMAGE


معااون سياسی و امنيتی استاندار در جلسه کميته توسعه مشارکتهای مردمی مبارزه با موادمخدر،اظهار داشت: بهره مندی از مشارکتهای مردمی درحوزه مبارزه با مواد مخدر بسياری از موانع پيشرو را برطرف می کند.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم مهر 1391ساعت 1:48  توسط کوروش  | 

سونامی و یا پس لرزه های پس از انتخابات در شهرستان گرمی

زلزله ای به قدرت ۶.۳ریشتری نتوانست فرمانداری گرمی را ویران کند

فقط موعد بازنشستگی فرارسیده بود

جلسه توديع حاج عزيز صحرايي فرماندارسابق مغان ومعارفه محمود علايي بعنوان فرماندار جديدباحضوراستانداراردبيل فرداساعت 9 صبح برگزارخواهد شد لازم بذكر است آقاي صحرايي بازنشسته مي شوند وآقاي علايي پسرعمه ميرقسمت موسوي قبلا كارمند وزارت جهادكشاورزي بوده است.

کلاغ نیوز: ضمن تقدير وتشكراززحمات  آقاي صحرايي و آرزوي توفيق وموفقيت درتمامي مراحل زندگي براي ايشان وتوفيق خدمت رساني براي آقاي علايي به مردم منطقه رادارد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم مهر 1391ساعت 1:42  توسط کوروش  | 

سیل به 184 روستای گرمی خسارت وارد کرد

 

فرماندار گرمی از ورود خسارت به 184 روستای این شهرستان در سیلاب اخیر خبر داد.
عزیز صحرایی در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت:بارش شدید و سیلاب،قطعی آب روستاهای حاشیه دره رود و رودخانه سامبور،انسداد راه های فرعی و روستایی،قطعی برق چندین روستا و تخریب پایه چند پل ارتباطی را در بخش انگوت سبب شده است.
وی افزود:سیلاب به اراضی کشاورزی و واحدهای دامپروری انگوت هم خسارت وارده کرده که میزان ریالی خسارات وارده در دست بررسی است.
وی با اشاره به سیل خیز بودن بخش انگوت شهرستان گرمی توجه بیش از پیش مسئولین استانی را برای جبران خسارات وارده و اقدام لازم جهت کاهش خسارات بلایای طبیعی در این بخش خواستار شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم مهر 1391ساعت 1:26  توسط کوروش  | 

راز پیروزی بر دشمن عمل به توصیه های رهبری است

امام جمعه گرمی با اشاره به تهدیدات اقتصادی دشمن،راه برون رفت از مشکلات و راز پیروزی بر دشمنان انقلاب را عمل به توصیه های مقام معظم رهبری دانست.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم مهر 1391ساعت 16:12  توسط کوروش  | 

زمین دانشگاه ازاد اسلامی انگوت خریداری شده ویا اهدایی است

 

با سلام خدمت خوانندگان کلاغ نیوز دوستی ازانگوت برای ما سوالی طرح کرده بود

 زمین دانشگاه اهدایی است ویا خریداری شده بنده هم به نقل از وبلاگ وزین اینه

 ثبت نموده بودم

اشنا از انگوت :این زمین توسط اهالی گرمی انگوت از جمله آقایان تقوی به دانشگاه واگذار شد به یمن بی تجربگی همین رئیس دردانه ای که شما تبلیغش می کنید نتونست سند بگیره مجبور شد پول کلانی به بنیاد مسکن بده تا اونها سندش را حل کنن. و این اقا این پولهای به بنیاد داده را میگه خرید زمین؟!!!!! با نظرات اون افراد انگوتی و سامبور هم موافقم چرا که ایشان نمی دانند مدیریت چیست.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم مهر 1391ساعت 10:50  توسط کوروش  | 

موسوي از تامین اعتبار لازم برای آبرسانی به 63 روستای بخش موران این شهرستان خبر داد.

 موسوي از تامین اعتبار لازم برای آبرسانی به 63 روستای بخش موران این شهرستان خبر داد.  


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم مهر 1391ساعت 2:45  توسط کوروش  | 

مطالبی از وبلاگ وزین زیوم

درانتخابات شعارهای زیادی شنیده می شدكه اکثرکاندیداهامي گفتند ؛بین ماتفرقه انداخته اند،گرمی، انگوت نداریم، نبایدتبعیض قائل شد، موران،انگوت تفاوتي باهم ندارند، بايدهمه رابايك چشم نگاه كنيم.انتخابات تمام شد جناب آقاي موسوي برنده انتخابات شد وطبيعي بودكه يك نفردرانتخابات بايدپيروزمي شد. ولي الان چه كسي تفرقه انداخته كه انگوت يواش يواش به فراموشي سپرده مي شودواونطوري كه بنده مي بينم واكثرمردم گلايه مي كنندبازهم بحث انگوت گرمي بصورت جدي شروع شده است. ديگر كه جناب اسماعيلي ياافرادآنها نيست پس اين كارها ازكجا آب مي خورد. درحالي  كه درحين انتخابات كانديداها نماينده قبلي را متهم مي كردند پس مرور زمان ثابت خواهد كرد چه كسي باعث تفرقه بين انگوت وگرمي مي شود.

حال درحدود۴ ماه ازانتخابات مي گذردوجناب آقاي موسوي درمجلس شوراي اسلامي به كارخود مشغول مي باشدوكم وبيش كارهاي انجام داده ودراينكه عملكردش چي مي باشد بايد مردم نظربدهند.وماكاري به آن نداريم.اما ازجناب موسوي اين سئوالهاراداريم كه به عنوان يك منتقد درراستاي اصلاح نظرخود به اين منطقه بايد جوابگوي منتقدين باشند به جهت حل مشكلات مردم:

۱- جناب آقاي موسوي مگرشمادراكثرسخنرانيهاي خود نمي گفتيد كه مابايد وحدت داشته باشيم ونفاق راريشه كن كنيم پس چطوروحدتي پيش آمده كه درحدود ۴ ماه است درانگوت نه دفتري داريد نه نماينده ازجانب شما تابه مردم جوابگوباشدوبتواندنامه هاي مردمي راپاسخ دهد ولي درگرمي وموران نماينده ودفتر داريدآيااين تبعيض نيست ؟و تفرقه بين مردم انگوت وگرمي نيست؟

۲- مگرمردم انگوت به جنابعالي راي نداده اند ونماينده كه انتخاب شد نماينده كل شهرستان نيست پس چرادراين يازده روز اخير كه سيل به چندين روستاي بخش انگوت آسيب زده است اقدام خاصي صورت نگرفته است كه روستاهاي مثل زيوه وقره خابيگلو ولكرآباد كه جمعيتي بالغ بر۴۰۰۰ هزارنفردراين يازده روز بدون آب مانده اند واداره آب گرمي جوابگونيست باتوجه به امكانات ضعيفش وعدم تامین اعتبارنگهداری . درحالي كه  درروز جاري شدن سيل خودجنابعالي نيز درانگوت تشريف داشتيد وازنزديك مشاهده كرديد.

۳- جناب آقاي موسوي بودند درانگوت مردماني كه درطول انتخابات شب وروزبراي پيروزي جنابعالي دست به دعا بودند حالا اين است جواب آنها كه يك عده ازمسئولين شهرستاني به منطقه انگوت كم لطفي مي كنندوازامكانات اداري كه بيت المال است ومال مردم براي اين مردم دريغ مي كنند.

درآخر اميدوارم جناب آقاي موسوي درادامه راه پرپيچ وخم نمايندگي بتواند اين تبعيض رابه وحدت وهمدلي تبديل كنند وعملا ثابت كنند كه شعارنبوده است اگر شعارباشد چهارسال بايد منتظر ناعدالتي درشهرستان باشيم. چونكه درجاييكه وحدت وهمدلي نباشد هيچ كاري بدرستي پيش نخواهد رفت وموجب نارضايتي مردم خواهدشد ونارضايتي مردم قطعانارضايتي خداوندبزرگ رادرپي خواهدداشت.

+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم مهر 1391ساعت 22:53  توسط کوروش  | 

نماینده محترم مردم مغان: همکارانم دست از لجبازی علیه دکتر احمدی نژاد بردارند.

عضو مجمع روحانیت مجلس گفت: نمایندگان به جای نقد اظهارات شخصی رئیس جمهور،‌بهتر است دست از لجبازی برداشته و با اطاعت از منویات مقام معظم رهبری،‌تعامل بیشتری با دولت داشته باشند .
 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم مهر 1391ساعت 12:29  توسط کوروش  | 

مردم گرمی سه شنبه حماسه می افرینن

رئیس ستادبرگزاری مراسم گرمی از برگزاری راهپیمایی عمومی در این شهرستان در روز سه شنبه در محکومیت توهین به پیامبر خدا ص خبر داد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم مهر 1391ساعت 22:53  توسط کوروش  | 

زمین لازم برای احداث دانشگاه آزاداسلامی مرکز انگوت تامین شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی انگوت از تامین 5/5 هکتار زمین برای احداث ساختمان آموزشی و اداری این مرکز خبر داد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم مهر 1391ساعت 22:11  توسط کوروش  | 

به نظرتان كسي كه به شوراشهرشركت ميكندبايستي چه شاخصه هايي داشته باشد

كمتر از نه ماه به انتخاب شوراي شهر باقي مانده است نه ماه زمان مناسبي است كه كلاه خود را قاضي كنيم خوب بينديشيم شورايي را متولد كنيم كه به كارمان آيد و باري از مشكلات شهر را بدوش بكشد.
نه ماه زمان مناسبي هست كه نيروي هاي كار آمد را با همفكري پيدا كنيم و خوب مراقبت كنيم كه مبادا در روز موعود سقط نشود.
نه ماه زمان خوبي است كه چنان فرزانداني را به عرصه بياوريم كه از انتخاب خود پشيمان نشويم. اگر به نظر سنجي شورا در اين وبلاگ نگاه كنيد بيش از 60 درصد مردم از انتخاب خود بعد از شش سال احساس پشيماني مي كنند چرا؟ آيا شش سال براي يك شهر جبران پذير هست؟
چرا موقعي كه انتخاب مي كنيم احساساتي انتخاب مي كنيم بعد كه احساسات فروكش كرد دست بر زانوي خود مي كوبيم و افسوس مي خوريم؟
سعي اين وبلاگ اين خواهد بود كه شايسته ترين افراد را معرفي كند و طرفدار هيچ قشر خاصي نخواهيم بود چون بعد از انتخاب بايستي پاسخگو براي مردم باشيم در اين را گام به گام پيش خواهيم رفت مثل مادري كه از بچه خود نگهداري مي كند وسواس خواهيم داشت تا اصلح ترين ها و كار آمدترين افراد را پيدا كنيم .

فعلا در اين قسمت نمي خواهيم نامي از افراد برده شود معيارهاي افراد شركت كننده را برايمان در  نظرات بنويسيد تا معيارهاي يك فرد كه به شورا شركت مي كند را تعيين كنيم .

به نظرتان كسي كه به شورا شهر شركت مي كند بايستي چه شاخصه هايي داشته باشد تقاضا دارم با احساس مسئوليت و با تامل و تفكر و انديشمندانه در اين بحث شركت كنيد.


+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم مهر 1391ساعت 23:45  توسط کوروش  | 

نوش دارویی پس از مرگ نخبگان گرمی

 کلاغ:این مطالب را از دانشگاه برای ما ارسال کردند فرستند اقای ع-ق می باشد

از میرقسمت تا قسمت (فرقش چی هست)

دکتر محمد فیضی زنگیر و دکتر نادر بهاری

خیلی ساده وروان : مدرس دانشگاههای استان  اردبیل ، تهران و قزوین ( مسئولیت شان بماند برای روزی که حتما خواهیم نوشت .)

دکتربهاری و فیضی  به جهت علاقه وافری که به شهر و دیار خود دارند. همانند برخی از اساتید و نخبگان شهرمان که در سایر اقصی نقاط این مرز وبوم خدمت میکنند ، برحسب دینی که داشتند تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی را آن هم در مقطع کارشناسی ارشد قبول کردند. اینها نه علاقه ای  به میز و ریاست دارند ونه چنین فکری به ذهنشان خطور میکرد . تنها دلیل را خدمت رسانی بیشتر در کسوت تدریس کردن میدانستند.

ولی اخیرا پیشنهادریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی  از سوی جریان حاکم در شهرستان که البته تاکنون حاکمیتشان هم بیشتر جای سئوال دارد ،به ایشان داده اند.  و ایشان با همفکری اساتید منطقه وشهرستان وهمچنین دانشجویان دانشگاه، درعمل انجام شده قرار گرفتند و قبول کردند که مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی را فقط بخاطر آینده این دانشگاه که در هاله ای از ابهام بسر میبرد، قبول کنند.

دانشگاهی که درست یک  سال پیش نزدیک 2600 دانشجو داشت ولی الان بخاطر یک سری کج رفتاریها و بدسلیقه گیها تعداد دانشجویان به کمتر از 1500 نفر رسیده است. (بگذریم از اینکه برخیها فقط بخاطر میز و صندلی خودشان خدمت  به دانشگاه را سرلوحه خود قرار داده بودند و چون به هر طریقی نتوانستند بر دوره چندین ساله ریاست خود ادامه دهند ،چه کارشکنی ها یی نکردند. و یا نخواهند کرد.)

در حالیکه دانشگاه آزاد واحد گرمی خود را آماده میکرد تا با رئیس جدید و فرزندان  شایسته این شهر یعنی دکتر فیضیها و دکتر بهاریها  گامهای بلندی بردارد ، متاسفانه یک عده از خداو آخرت بیخبر که منافعشان در دانشگاه به خطر می افتاد ،شروع به سنگ اندازی کردند وهرروز سعی در تخریب اینها داشتند.

درست در این گیر ودار افراد و اسامی های زیادی را برای ریاست دانشگاه بر زبانها جاری کردند. یک روز مهندس نوروزی و روزدیگر حسین بحرینی زاده و فردایش دکتر محمدی آیلار و کیا قراری .

همه این افراد برای ما محترم و از سرمایه های این شهرستان و دانشگاه میباشند. ولی چیزی که واقعیت دارد ،مدیریت این افراد هست . شاید توانایی هایی که این افراد دارند، آقایان دکتر فیضی وبهاری نداشته باشند. ولی مدیریت حرفه و شغل دکتر بهاری وفیضی  میباشد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم مهر 1391ساعت 13:24  توسط کوروش  | 

تاریخ دشت مغان


آذربایجان در تحولات تاریخی ایران قبل و بعد از اسلام از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.

 حضور رهبران دینی ایران قبل از اسلام در این خطه و وجود آتشگاههای متعدد زرتشتی گویای اهمیت مذهبی سیاسی و نظامی آن است. رسمیت یافتن تشیع در ایران از این نقطه که خاستگاه صفویه بوده است اهمیت آذربایجان در تشکیل دولت ملی صفویه را حکایت می‎کند. پس از تشکیل دولت شیعی صفوی، آذربایجان اهمیت بیشتر یافت. از یک سو در تصادم مداوم با امپراتوری ترکان عثمانی بود و از سوی دیگر با امپراتوری روسیه تزاری نیز از اواخر صفویه مواجه گردید. حضور عشایر ترک زبان قزلباش و سپس ساماندهی ایشان در اتحادیه شاهسون‎ها توسط شاه عباس اول از وجوه دیگر اهمیت آذربایجان است. استقرار نقش تاریخی این عشایر در غرب آذربایجان در تحولات ایران و دفاع از هویت ایران اسلامی موضوعی مهم در تاریخ تحولات شمال شرقی ایران است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم مهر 1391ساعت 20:34  توسط کوروش  | 

اغتشاش؛ ایده‌ای برای تسلط بر افکار

اغتشاش؛ ایده‌ای برای تسلط بر افکار

اغتشاش؛ ایده‌ای برای تسلط بر افکار

خط مقدّم
پریشانی و اغتشاشی که همة نیروهای شیطانی برای به‌وجود آوردن آن متحد می‌شوند و آن را به‌حالتی علاج‌ناپذیر درمی‌آورند، به تخلیه و فرسایش قوا منجر می‌شود؛ چون یکی از عواملی که مردم را تهدید می‌کند، خستگی و فرسودگی است. پس‌ازاین‌که جنگ و فشار روحی ناشی از آن انرژی مردم را به‌هدر داد، صلح و پریشاناعتقاد پیدا خواهند کرد و نهضت‌هایی که خالص و مردمی بودند، دروغین نامیده می‌شوند.
ی‌های ناشی از درگیری؛ اعتماد و انگیزه را از بین می‌برند و دیگر مردم به کم‌تر چیزی

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم مهر 1391ساعت 9:44  توسط کوروش  | 

رونمایی از دو دستاورد جدید نیروی زمینی ارتش

رونمایی از سلاح تک‌تیرانداز «شاهر»

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم مهر 1391ساعت 9:22  توسط کوروش  | 

گزینه کاندیدای ریاست جمهوری اصلاح طلبان

گزينه ما براي انتخابات مثل بمب صدا مي‌کند!

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم مهر 1391ساعت 8:52  توسط کوروش  | 

بدون شرح


+ نوشته شده در  یکشنبه نهم مهر 1391ساعت 22:49  توسط کوروش  | 

"سپاه به محرمانه‌ترین اطلاعات‌دشمن دست یافته است"

"سپاه به محرمانه‌ترین اطلاعات‌دشمن دست یافته است"

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه نهم مهر 1391ساعت 22:31  توسط کوروش  | 

سلاحهای شیمیای صدام در اختیار منافقین

سلاحهای شیمیای صدام در اختیار منافقین

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه نهم مهر 1391ساعت 22:9  توسط کوروش  | 

اخباری از دانشگاه ازاد گرمی

گل بود وبه چمن نیز آراسته شد.
دکتر کیا قراری طی حکمی که همین بعد از ظهر امروز رونوشت آن به دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی فکس گردیید. برای یکسال بعنوان رئیس دانشگاه آزاد گرمی منصوب گردید. کیا قراری دارای مدرک دکتری دامپزشکی میباشد و اهل اردبیل و ساکن اردبیل میباشد. ایشان جزء هیات علمی واحد گرمی بودند و قبلا نیز معاونت آموزشی واحد گرمی را بر عهده داشتند. ایشان گزینه اصلی ریاست دانشگاه از سوی سازمان مرکزی بودند و نماینده محترم گرمی در مجلس هیچگونه نقشی در انتخاب ایشان نداشتند. در واقع آقای قراری به ایشان تحمیل شدند. زیرا گزینه اصلی آقای موسوی اصل ، آقایان دکتر بهاری ، فیضی، مهندسش نوروزی و حسین بحرینی زاده بودند. و سازمان مرکزی دانشگاه آقایان دکتر محمدی آیلار و دکتر قراری را گزینه خود معرفی کرده بود. که در نهایت دکتر قراری علی رغم مخالفت شدید آقای موسوی بعنوان رئیس دانشگاه گرمی برای یکسال منصوب گردیدند.
سوال اساسی از نماینده محترم این است که چرا به فرزندان این شهر اعتماد نداریم و دنبال کسانی هستیم که با سلایق شخصی خود سعی در عقب ماندگی این شهر هستند. و اینکه مگر دکتر بهاری یا فیضی و یا امثال اینها چه چیزی کمتر از دکتر قراری ها دارند.
در هر حال امیدواریم این انتخاب و انتصاب تحمیلی برای واحد گرمی مثمر ثمر باشد انشاالله.

+ نوشته شده در  یکشنبه نهم مهر 1391ساعت 20:36  توسط کوروش  | 

نماینده مردم شریف مغان:رشد اعتیاد نگران کننده است

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با ابراز نگرانی از افزایش میزان اعتیاد در سطح جامعه گفت: عواملی مانند فقر، بیکاری و نداشتن شغل و درآمد مناسب تاثیر بسیاری در کشیده شدن افراد به سمت اعتیاد دارد.

حبیب برومند داشقاپو در گفت و گو با خانه ملت، اظهار داشت: برای کاهش میزان اعتیاد در سطح جامعه باید معضلاتی مانند بیکاری حل شود و مسئولان فکری اساسی برای اشتغال زایی انجام دهند.

+ نوشته شده در  شنبه هشتم مهر 1391ساعت 5:35  توسط کوروش  | 

جبهه مبارزه با فراماسونی

سلام

فکر کردم اگه یه مسابقه یا هر چیزی مثل این تو مطالبه وبلاگ بزارم     خیلی جالب میشه!

توی این عکس چند نماد ماسونی هستش؟

 
به کسانی که بتونند به سوال جواب درست بدند جایزه داده میشه.
فقط نظرات رو به صورت خصوصی ارسال کنید.
اونایی که متقارن هستند دو تا حساب کنید.
+ نوشته شده در  جمعه هفتم مهر 1391ساعت 15:31  توسط کوروش  | 

مطالب قدیمی‌تر